Bez kategorii

Co to jest low code i no code?


Low code i no code to podejścia do tworzenia aplikacji, które pozwalają na ich tworzenie z minimalną lub bez znajomości programowania.

 • Low code (niskodowy) to podejście, które wykorzystuje wizualne narzędzia do tworzenia aplikacji, takie jak przeciąganie i upuszczanie elementów oraz konfigurowanie ustawień. Low code nadal wymaga pewnej znajomości programowania, ale znacznie mniej niż tradycyjny rozwój aplikacji.
 • No code (bez kodowy) to podejście, które pozwala na tworzenie aplikacji bez żadnej znajomości programowania. No code wykorzystuje wizualne narzędzia i gotowe komponenty, które można łączyć ze sobą w celu tworzenia aplikacji.

Low code i no code to szybko rozwijający się rynek, a platformy low code i no code są coraz bardziej popularne wśród firm i organizacji wszystkich rozmiarów. Platformy te pozwalają na tworzenie aplikacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb, szybciej i taniej niż tradycyjny rozwój aplikacji.

Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Oto kilka przykładów zastosowań low code i no code:

 • Tworzenie aplikacji biznesowych, takich jak systemy CRM, ERP czy systemy do zarządzania projektami
 • Tworzenie aplikacji mobilnych i webowych
 • Tworzenie aplikacji do automatyzacji procesów biznesowych
 • Tworzenie aplikacji do analizy danych
 • Tworzenie aplikacji do tworzenia treści, takich jak blogi, strony internetowe czy e-commerce

Low code i no code to potężne narzędzia, które mogą pomóc firmom i organizacjom w digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych. Mogą również pomóc w tworzeniu nowych produktów i usług, które odpowiadają na potrzeby klientów.

Jeśli jesteś zainteresowany low code lub no code, istnieje wiele dostępnych zasobów, które mogą pomóc Ci zacząć. Istnieją również platformy low code i no code, które oferują bezpłatne okresy próbne, dzięki czemu możesz wypróbować je przed zakupem.

Jak poczatkujący przedsiębiorca może wykorzystać takie narzędzia?

Początkujący przedsiębiorcy mogą wykorzystać narzędzia low code i no code do tworzenia aplikacji, które pomogą im w rozwoju ich firm. Oto kilka przykładów:

 • Strona internetowa lub sklep internetowy to podstawa każdej firmy. Platformy low code i no code mogą pomóc w stworzeniu profesjonalnej i atrakcyjnej strony internetowej lub sklepu internetowego, bez konieczności znajomości programowania.
 • System CRM to narzędzie, które pomaga w zarządzaniu relacjami z klientami. Platformy low code i no code mogą pomóc w stworzeniu systemu CRM, który dostosowany jest do potrzeb konkretnej firmy.
 • System do zarządzania projektami to narzędzie, które pomaga w zarządzaniu zadaniami i terminami. Platformy low code i no code mogą pomóc w stworzeniu systemu do zarządzania projektami, który ułatwia współpracę między członkami zespołu.
 • Aplikacja do automatyzacji procesów biznesowych może pomóc w zautomatyzowaniu powtarzających się zadań, takich jak wysyłanie faktur lub generowanie raportów. Platformy low code i no code mogą pomóc w stworzeniu aplikacji do automatyzacji procesów biznesowych, która pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ponadto, narzędzia low code i no code mogą pomóc początkującym przedsiębiorcom w:

 • Szybszym rozpoczęciu działalności – platformy low code i no code pozwalają na tworzenie aplikacji szybciej niż tradycyjny rozwój aplikacji.
 • Oszczędzeniu pieniędzy – platformy low code i no code są zazwyczaj tańsze niż tradycyjny rozwój aplikacji.
 • Dopasowaniu aplikacji do indywidualnych potrzeb – platformy low code i no code pozwalają na tworzenie aplikacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb firmy.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, zachęcam Cię do rozważenia wykorzystania narzędzi low code i no code. Mogą one pomóc Ci w rozwoju Twojej firmy i osiągnięciu sukcesu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą początkującym przedsiębiorcom w rozpoczęciu pracy z narzędziami low code i no code:

 • Wybierz odpowiednią platformę – istnieje wiele różnych platform low code i no code dostępnych na rynku. Wybierz platformę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.
 • Zacznij od prostego projektu – nie próbuj od razu tworzyć złożonej aplikacji. Zacznij od prostego projektu, aby nauczyć się podstaw platformy.
 • Szukaj pomocy online – istnieje wiele zasobów online, które mogą pomóc Ci w rozpoczęciu pracy z narzędziami low code i no code.

Sprawdź naszą ofertę wirtualne biuro Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *